Стопанската ситуация е разбираема.
Знае се - по света се осъществява замяна на „Златни” с „Незлатни пари”, в резултат на която в стопанския живот се ползват „Незлатни пари”.
Нима този полезен стопански процес на промяна е приключен?
Посочената управленска слабост е допусната за първи път в света през 1716 г.
Същата е означена на нейния инициатор като „Грешка на Джон Лоу”.
завършване
след като в съответна страна се осъществи
При запазване на особено важната причина за стопанска криза, а именно незавършеност при подмяна на „Златни” с „Незлатни пари” - кризата при съответна държава ще се уголеми и мутира в хиперинфлация, която ще донесе болезнени щети за участници в стопански живот.
Резултати от научни изследвания доказват - при ползване на „Незлатни пари” в съответна страна, успешното противодействие срещу стопанска криза е възможно само при усъвършенствувано нейно , което да е ГОДНО за стопанство с „Незлатни пари”.
Пример: Ако Гърция бе подобрила своето държавна управление и същото е ГОДНО за евро – сега щеше да е без финансови трудности и да е със завишени възможности да изплаща дълговете си в срок и нейни кредитори няма да понасят болезнени щети за милиарди евро.
Иван Митев – икономист
Ползвани означения:
1. „Златни пари”: Пари, които са реално обезпечени със злато или сходни на злато ценности, т. е. пари, които са различни от „Незлатни пари”.
2. „Незлатни пари”: Пари, които не са реално обезпечени със злато или сходни на злато ценности, т. е. пари, които са различни от „Златни пари”.
В съответно стопанство се ползват „Златни пари” и/или „Незлатни пари”.
3. „Грешка на Джон Лоу”: По инициатива на Джон Лоу за първи път в света през 1716 г. направена държавна финансова грешка – при употреба на „Незлатни пари”, продължаващо приложение на наследен стар, от време със „Златни пари” НЕПРИГОДЕН за стопанство с „Незлатни пари” начин на държавно финансово управление.
Тази държавна финансова непълноценност ежедневно развива диспропорции и (при достатъчно време) криза.
Няма коментари:
Публикуване на коментар